Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

VABRYKA

Rafał Kwaśniewski

Sygnalizacja Włamania i Napadu

Systemy Sygnalizacji Włamania i Napadu

Systemy sygnalizacji włamania i napadu (SSWIN) to popularnie zwane systemy alarmowe. Ich podstawowym zadaniem jest wykrycie oraz zasygnalizowanie próby wtargnięcia do obiektu czy też naruszenie terenu zewnętrznego, próbie kradzieży, włamania czy napadu. (SSWIN) oparte są na inteligentnych, mikroprocesorowych centralach, opracowanych zgodnie z najnowszymi tendencjami światowej technologii. Za pomocą czujników różnego przeznaczenia system może reagować na: ruch, tłuczenie szkła, dym itp. Nowoczesny system sygnalizacji włamania i napadu może być również wykorzystywany do zarządzania automatyką budynku (np. sterowanie piecem centralnego ogrzewania, roletami, załączanie oświetlenia).

Dlaczego warto zakładać systemy alarmowe?

  • wg statystyk prawdopodobieństwo włamania po zamontowaniu systemu alarmowego zmniejsza się aż czterokrotnie 
  • rejestracja zdarzeń odnotowanych przez system ( np: wiesz o której godzinie niania wyszła i wróciła z Twoim dzieckiem ze spaceru )
  • telefoniczne połączenia systemu alarmowego z Agencją Ochrony, Policją, Strażą Pożarną  bądź właścicielem (automatyczne, słowne powiadomienie o wydarzeniu)
  • ulga w ubezpieczeniu od kilku do kilkudziesięciu procent
  • możliwość sterowania automatyką budynku (np. sterowanie piecem centralnego ogrzewania, roletami, załączanie oświetlenia)

System alarmowy składa się najczęściej z następujących elementów:     * płyty głównej centrali alarmowej i ekspanderów (wejść i wyjść),
* manipulatora (szyfratora, klawiatury),
* czujników (ruchu, otwarcia, zbicia szkła, drgań, czadu itp.),
* przycisków napadowych, itp.,
* sygnalizatorów zewnętrznych i wewnętrznych,
* systemów powiadamiania (dialerów telefonicznych, modułów GSM, Eternet, radiowych itp.),
* zasilania systemu alarmowego i zasilania akumulatorowego (stanowiącego rezerwowe źródło zasilania).

W bardziej rozbudowanych systemach SSWiN możemy spotkać także:

* bariery podczerwieni, mikrofalowe,
* systemy ochrony zewnętrzne,
* systemy kontroli dostępu (czytniki kart, komputery, itp.)

Rodzaj urządzeń dostępnych na naszym rynku, ze względu na zróżnicowane parametry techniczne i ceny pozwala na zaprojektowanie systemu przyjaznego dla indywidualnego Użytkownika, jak i instytucjonalnych Inwestorów.

Copyright © 2016. All Rights Reserved.