Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

VABRYKA

Rafał Kwaśniewski

Oświetlenia LED

7Nowoczesne systemy oświetlenia LED

Dioda LED to element elektroniczny emitujący promieniowanie świetlne. W zależności od użytego do jej budowy materiału, diody LED dostępne są w wielu kolorach. Diody LED znalazły swoje przeznaczenie jako niezawodne oszczędne źródło światła. To, co charakteryzuje żarówki LED to przede wszystkim małe wymiary, duża trwałość, łatwa adaptacja oraz dostosowane do potrzeb wielu aplikacji napięcie zasilania z zakresu 12/24/230 V. Tego typu diodowe promienniki z uwagi na mały pobór prądu –wytwarzają nieznaczne, wręcz minimalne ilości ciepła, dzięki czemu możliwe jest umieszczenie ich w bezpośredniej odległości od oświetlanego obiektu. Z powodzeniem więc można przyjąć iż światło LED to idealne rozwiązanie do oświetlenia ogrodu, schodów, podświetlenia czy iluminacji elementów wystroju wnętrz i znaków. Stają się najbardziej opcjonalnym rozwiązaniem w salach kinowych, dyskotekach, pubach czy też restauracjach, gdzie doskonale służą jako oświetlenie techniczne schodów, podświetlenie podestów i różnego rodzaju przeszkód utrudniających swobodne przemieszczanie się.

Właściwości

  • Niskie zużycie energii elektrycznej przy bardzo dużej jasności Diody LED to wysokowydajne źródło kolorowego światła. Jako przyrządy półprzewodnikowe bezpośrednio zmieniają energię elektryczną na promieniowanie świetlne. Sprawność tej przemiany jest bardzo wysoka dzięki temu, że większość energii jest wypromieniowywana w widzialnym zakresie widma.
  • Bardzo wysoka trwałość i niezawodność Diod – średnia, użyteczna trwałość diod LED jest nawet kilkunastokrotnie wyższa niż popularnych lamp fluorescencyjnych i kilkudziesięciokrotnie wyższa niż żarówek. – diody nie ulegają nagłemu wygaśnięciu, zmieniają tylko stopniowo strumień emitowanego światła (np. o 50% w ciągu 100.000 godzin ciągłej pracy).
  • Oszczędność w kosztach konserwacji – Diody LED, dzięki swej długowieczności nie wymagają konserwacji. Unika się , jak w przypadku innych źródeł światła, nagłych wygaśnięć pojedynczych lamp. Dopiero po kilkudziesięciu tysiącach godzin świecenia, strumień świetlny diod obniża się do 60-50% początkowej wartości. Dzięki temu można łatwo obliczyć użyteczny czas ich eksploatacji i zaplanować ewentualną wymianę. Ma to istotne znaczenie w przypadku, gdy źródła światła umieszczone są na dużych wysokościach czy w trudno dostępnych miejscach.
  • Wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne (także silne wstrząsy) oraz możliwość pracy w trudnych warunkach atmosferycznych.Diody LED w modułach podświetlających pracują poprawnie i bez zakłóceń w bardzo szerokim zakresie temperatur otoczenia (od-30˚C do +65˚C). Dzięki zwartej budowie oraz z powodu braku części szklanych i żarników, moduły podświetlające SA szczególnie odporne na uszkodzenia mechaniczne (także wibracje, drgania)
  • Niskie (bezpieczne) napięcie zasilania Układy zasilane są napięciem nie przekraczającym 36V DC, zapewniona jest stabilizacja prądu diod z odpowiednią kompensacją termiczną (zabezpiecza to diody przed przegrzaniem oraz umożliwia uzyskanie powtarzalnego strumienia światła niezależnie od odległości pomiędzy modułem LED a źródłem zasilającym.
  • Brak wydzielania ciepłaWysoka sprawność energetyczna diod LED sprawia, że tylko niewielka część energii elektrycznej zamieni się w ciepło (temperatura świecącej diody jest niewiele większa od temperatury otoczenia).

Copyright © 2016. All Rights Reserved.