This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

VABRYKA

Rafał Kwaśniewski

Identyfikacja pojazdu

Automatyczna identyfikacja pojazdu za pomocą czytnika dalekiego zasięgu URC oraz pasywnej karty (tag) TPB

Zastosowanie  czytników dalekiego zasięgu TELETAG umożliwia między innymi automatyczny wjazd pojazdów na parking. Samochód wyposażony jest na stałe w pasywną kartę tag (tzn. kartę, która nie wymaga zasilania z bateri akumulatora itp.) mocowaną na przedniej szybie przy lusterku w samochodzie. Zbliżając się z zamontowaną kartą w pobliże czytnika URC, z daleka (z 7m przy prędkości 180 km/h a w warunkach sprzyjających do 14 m) jest automatycznie przez niego identyfikowany, uaktywnia go i czytnik wysyła sygnał o częstotliwości 866MHz do kontrolera otwierającego np. bramę (szlaban). Sygnał ten możemy wykorzystac w dowolny sposób w zależności od potzreb i posiadanego systemu. Kierowca nie musi już tracić czasu na szukanie pilota czy karty, ani wołać strażnika. Karta tag posiada też niewielką pamięć na której można gromadzić podstawowe informacje np. o ładunku, kierowcy itp.


Zalety stosowania systemu TELETAG

 • Szybki przejazd samochodów przez szlaban – kierowca nie musi zatrzymywać pojazdu w poszukiwaniu pilota lub karty
 • Wysoki poziom bezpieczeństwa – nie ma możliwości pożyczania sobie karty lub pilota przez kierowców, w przypadku siłowego wyrwania Tagu ze wspornikiem pojawia się sygnał alarmowy
 • Możliwość identyfikacji wjeżdżających pojazdów i ich monitorowania na komputerze w czasie rzeczywistym
 • System TELETAG jest pasywny o częstotliwości 866MHz co sprawia że jest też relatywnie tańszy od innych systemów identyfikacji na odległość wysokiej częstotliwości RFID. Staje się szczególnie opłacalny przy większej liczbie parkowanych samochodów, przekraczającej 100.
 • Doskonale współpracuje z istniejącymi systemami kontroli dostępu – można dobudować same czytniki na wjeździe do istniejącego już u Państwa systemu.

Gdzie najczęściej stosowane są systemy TELETAG

 • strefy parkingowe
 • zamknięte osiedla
 • centra biurowe
 • ograniczenia wjazdów do centrów miast
 • dostęp do prywatnych posesji
 • Ze względu na komfort i bezpieczeństwo stosowane są także na lotniskach.
  (Nicea, Bordeaux) np. na parkingach dla personelu lotniska, gdzie szybkość przepływu samochodów i względy bezpieczeństwa są decydujące

Copyright © 2016. All Rights Reserved.