This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

VABRYKA

Rafał Kwaśniewski

Telewizja Przemysłowa CCTV

Systemy Telewizji Przemysłowej CCTV (Dozorowej)

Skrót CCTV pochodzi od angielskich słów: Closed Circuit TeleVision i oznacza telewizję połączoną w układzie zamkniętym. Ogólnie przez system CCTV rozumiemy zespół współpracujących urządzeń do odbioru, przetwarzania, przekazywania oraz archiwizacji i wyświetlania obrazu oraz dźwięku w obiektach monitorowanych.

W skład systemu CCTV wchodzą:

  • Kamery przemysłowe,
  • Obiektywy,
  • Rejestratory cyfrowe,
  • Monitory,
  • Zasilacze,
  • Przewody transmisyjne lub systemy bezprzewodowe,
  • Obudowy, uchwyty i inne akcesoria.

Czytaj więcej: Telewizja Przemysłowa CCTV

Sygnalizacja Włamania i Napadu

Systemy Sygnalizacji Włamania i Napadu

Systemy sygnalizacji włamania i napadu (SSWIN) to popularnie zwane systemy alarmowe. Ich podstawowym zadaniem jest wykrycie oraz zasygnalizowanie próby wtargnięcia do obiektu czy też naruszenie terenu zewnętrznego, próbie kradzieży, włamania czy napadu. (SSWIN) oparte są na inteligentnych, mikroprocesorowych centralach, opracowanych zgodnie z najnowszymi tendencjami światowej technologii. Za pomocą czujników różnego przeznaczenia system może reagować na: ruch, tłuczenie szkła, dym itp. Nowoczesny system sygnalizacji włamania i napadu może być również wykorzystywany do zarządzania automatyką budynku (np. sterowanie piecem centralnego ogrzewania, roletami, załączanie oświetlenia).

Czytaj więcej: Sygnalizacja Włamania i Napadu

Kontrola Dostępu

Systemy Kontroli Dostępu

Systemy kontroli dostępu(KD) należą do najczęściej wdrażanych systemów bezpieczeństwa. Trudno sobie dzisiaj wyobrazić współczesne przedsiębiorstwo lub instytucję pozbawioną takiego systemu. Umożliwiają one ograniczenie dostępu do wybranych pomieszczeń czy stref osobom postronnym i nieuprawnionym. Systemy kontroli dostępu  mogą współpracować z systemami rejestracji czasu pracy RCP (wspólna karta i baza danych) oraz z systemami BMS, SSWiN, SAP, CCTV. Systemy takie można budować w sposób modułowy co znacznie ułatwia późniejszą rozbudowę.

Instalowane przez nas systemy kontroli dostępu działają w oparciu o czytniki zbliżeniowe, biometryczne oraz dualne – odczytujące zarówno kartę zbliżeniową jak również odczyt biometryczny. Czytniki biometryczne mają szczególne zastosowanie w systemach KD i RCP wszędzie tam, gdzie konieczna jest identyfikacja konkretnych osób. Pozwala to uniknąć sytuacji, w których zostaje pożyczona bądź skradziona karta identyfikacyjna lub podpatrzony kod PIN. Przedsiębiorstwo decydujące się na zakup i wdrożenie systemów biometrycznych ma pewność, że na terenie firmy znajdują się tylko i wyłącznie osoby upoważnione.

Czytaj więcej: Kontrola Dostępu

Oświetlenia LED

7Nowoczesne systemy oświetlenia LED

Dioda LED to element elektroniczny emitujący promieniowanie świetlne. W zależności od użytego do jej budowy materiału, diody LED dostępne są w wielu kolorach. Diody LED znalazły swoje przeznaczenie jako niezawodne oszczędne źródło światła. To, co charakteryzuje żarówki LED to przede wszystkim małe wymiary, duża trwałość, łatwa adaptacja oraz dostosowane do potrzeb wielu aplikacji napięcie zasilania z zakresu 12/24/230 V. Tego typu diodowe promienniki z uwagi na mały pobór prądu –wytwarzają nieznaczne, wręcz minimalne ilości ciepła, dzięki czemu możliwe jest umieszczenie ich w bezpośredniej odległości od oświetlanego obiektu. Z powodzeniem więc można przyjąć iż światło LED to idealne rozwiązanie do oświetlenia ogrodu, schodów, podświetlenia czy iluminacji elementów wystroju wnętrz i znaków. Stają się najbardziej opcjonalnym rozwiązaniem w salach kinowych, dyskotekach, pubach czy też restauracjach, gdzie doskonale służą jako oświetlenie techniczne schodów, podświetlenie podestów i różnego rodzaju przeszkód utrudniających swobodne przemieszczanie się.

Czytaj więcej: Oświetlenia LED

Identyfikacja pojazdu

Automatyczna identyfikacja pojazdu za pomocą czytnika dalekiego zasięgu URC oraz pasywnej karty (tag) TPB

Zastosowanie  czytników dalekiego zasięgu TELETAG umożliwia między innymi automatyczny wjazd pojazdów na parking. Samochód wyposażony jest na stałe w pasywną kartę tag (tzn. kartę, która nie wymaga zasilania z bateri akumulatora itp.) mocowaną na przedniej szybie przy lusterku w samochodzie. Zbliżając się z zamontowaną kartą w pobliże czytnika URC, z daleka (z 7m przy prędkości 180 km/h a w warunkach sprzyjających do 14 m) jest automatycznie przez niego identyfikowany, uaktywnia go i czytnik wysyła sygnał o częstotliwości 866MHz do kontrolera otwierającego np. bramę (szlaban). Sygnał ten możemy wykorzystac w dowolny sposób w zależności od potzreb i posiadanego systemu. Kierowca nie musi już tracić czasu na szukanie pilota czy karty, ani wołać strażnika. Karta tag posiada też niewielką pamięć na której można gromadzić podstawowe informacje np. o ładunku, kierowcy itp.

Czytaj więcej: Identyfikacja pojazdu

Copyright © 2016. All Rights Reserved.